top of page
  • Writer's pictureMarken Murumaa

Uued võimalused matkamiseks – fatbike ja e-fatbike!


Parim viis vaba aja veetmiseks, sõpradega värskes õhus koos olemiseks ja mõnusaks aktiivseks tegevuseks on vaieldamatult fatbike’iga sõitmine. Neile, kes niivõrd füüsilist koormust ei soovi on hea alternatiiv elektriline fatbike, mille elektrimootor muudab väntamise lihtsamaks. Fatbike on uus trend, sest sellega sõitmisel ei ole piire. Vaatame üle, missugused on fatbike’iga sõitmise eelised, mis on e-fatbike ning millal ja kus fatbike’iga sõita saab.Ratas, millel pole piire


Fatbike’i laiemad rehvid annavad rattale tõeliselt suure eelise. Enam ei jää ilma tõttu ükski rattasõit ära, sest selle rattaga saad edukalt sõita üle märgadest kividest, läbi mudastest kohtadest ja sõita mööda lumist maastikku. Paksud rehvid tagavad vastupidavuse – isegi teravatest jäistest äärtest üle sõites ei saa rehvid kahjustada. Samuti on rehvidel rohkem pinda, mis vastu maad toetavad ning selletõttu parem haarduvus, mis ei lase rattal jäisel pinnal libisema minna. Ratas on tavalisest jalgrattast raskem ning püsib paremini rajal olenemata näiteks tuule tugevusest.


e-fatbike, fatbike, raba


Mugavus, mida tavalise rattaga ei saavuta


Fatbike’iga sõit on oluliselt voolujoonelisem, sest suuremad rehvid muudavad sõidukogemuse sujuvamaks ning sõitmisel tekkiv vibratsioon ei ole nii tugev kui tavalise maastikurattaga sõites. Fatbike’il ei ole lisavedrustust, kuid selle asemel on tema laiad rehvid vähem täis pumbatud, et tagada sama või veelgi parem sujuva sõitmise efekt kui amortidega ratastel. Suured rehvid tagavad parema turvalisuse tunde, seetõttu on tihtipeale rattaga alles sõitma õppinutel fatbike’iga alguses lihtsam harjutada.


fatbike, e-fatbike

Appi tõttab elektriline fatbike


Laiad rehvid annavad võimaluse sõita mistahes maastikul, kuid sellega sõitmine vajab harjumist ning füüsiliselt rohkem võhma, kui peenemate rehvidega jalgrattaga sõitmine. Kui aga fatbike’iga sõitmine osutub liialt raskeks, tuleb appi elektriline fatbike (e-fatbike), millega on palju lihtsam sõita. Inimene kulutab e-fatbike’iga sõitmisel füüsiliselt vähem energiat, sest mootor aitab väntamisele kaasa. Seega on igaühel, olenemata füüsilisest vormist, võimalus mina ägedale rattaseiklusele - lihtsalt vali endale sobivaim ratas ja mine sõitma!


e-fatbike, matk, fatbike


Tähtis on osata elada hetkes ja lihtsalt nautida!


Fatbike’iga sõitmine aitab aega maha võtta ning märgata detaile enda ümber. Kui tavalise jalgrattaga sõites on oluline kiirus, siis fatbike’iga on eesmärgiks veeta aega koos lähedastega ja nautida ümbritsevat loodust. Loomulikult saab elektrilise fatbike’iga ka kiiremaid sõite teha (kuni 25km/h), kuid võlu peitub siiski koosveedetud aja ja lahedate mälestuste loomisel. Haara meie juurest fatbike või e-fatbike ning naudi sõitmist iga ilmaga!


Infot rataste rentimise ja ägedaimate radade kohta saab telefonil 5691 9100 või kirjutades marken@adventures.ee!

e-fatbike, fatbike

Comments


LOE VEEL
Arhiiv
Jälgi meid
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
tripadvisor_edited_edited.png
bottom of page